ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

Гарні здобутки в роботі

   Є чим пишатися колективу державного підприємства  «Хмельницьке лісомисливське господарство». До свого  щорічного професійного свята Дня працівника лісу   колектив підприємства, який налічує  206 працівників  підійшов з цілим рядом вагомих здобутків та виробничих досягнень.

 За звітний період створено лісові культури на площі 72,9 га.  Як головні лісотвірні породи  використовували дуб звичайний ( 82,0 %) та модрину європейську (18,0%). Так, лісові культури за участю дуба звичайного створено на площі 59,8 га ( з них шпиговкою – 42,1 га, методом садіння – 17,7 га). Модрину європейську  посадили на площі 13,1 га.

   Також  проведено реконструкцію насаджень на площі 4,6 га шляхом шпиговки жолудя дуба звичайного. У процесі вирощування лісових культур часто виникає потреба в їх доповненні – висаджуванні садивного матеріалу на місце рослин, що загинули. Так, у весняний період проведено доповнення лісових культур на площі  81,4 га. Також для потреб населення було створено плантації новорічних ялинок площею 1,89 га.

  У розсадниках підприємства у весняний період   проведено посів насіння на площі 0,618 га ( з них: дуб звичайний – 0,524 га, дуб північний – 0,094 га). Догляди за лісовими культурами проведено на площі 193,5 га, з них ручним інструментом – 63,8 га, культиватором – 21,3 га, кущорізом – 108,4 га.

   У рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» було створено  13,2 га лісових культур. Висаджено такі породи дерев як, дуб черещатий та модрина європейська.

         Ця акція стала гарною традицією весняного спілкування лісівників з громадськістю. Люди отримують додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до приємного процесу – садіння дерев.

     На виконання наказу «Про залучення учнівської молоді до участі в Акції» Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу в твоїх руках» та з метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення і безпосередньої участі учнівської молоді у створенні нових лісів державним підприємством “Хмельницьке ЛМГ» разом з Департаментом освіти і науки  Хмельницької ОДА та відділом освіти, молоді   та спорту Хмельницької РДА   проведено акцію у березні-квітні 2017 р. Після проведення головного заходу Акції – посадки дерев, озеленення шкільних територій, в школах серед учнів 1-4 класів проведено конкурс малюнка, а в учнів 5-8 класів – творів на тему «Людина і ліс».

Враховуючи розкриття теми і суті конкурсу, переможцем ІІ етапу Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» визнано:

І. Конкурс малюнку серед учнів 1-4 класів:

 по Департаменту освіти і науки  Хмельницької ОДА:

 1 місце – малюнок «Наше майбутнє» учня 3-Б класу Хмельницької середньої ЗОШ І-ІІІ ст. №25 ім. І.Огієнка Кардаша Максима;

2 місце – малюнок «Майбутнє лісу в твоїх руках» учня 1-В класу Хмельницького колегіуму ім. В. Козубняка Баська Максима;

3 місце – малюнок «Ми і ліс» учениці 1-В класу Хмельницької середньої ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 Гончар Вікторії.

 По відділі освіти і науки Хмельницької РДА :

 1 місце – малюнок «Чистий ліс» учениці 4-го класу Бережанської ЗОШ І-ІІ ступенів Савіної Уляни;

2 місце – малюнок «Будь природі другом» учениці 2 класу Малашовецької ЗОШ І ступеня Роюк Вікторії;

3 місце – малюнок «Бережіть ліс!» учня 2-го класу Бережанської ЗОШ І-ІІ ступенів Більського Олександра.

 ІІ. Конкурс творів серед учнів 5-8 класів:

 по Департаменту освіти і науки  Хмельницької ОДА:

1 місце – твір «Людина і ліс» учениці 5-Б класу Хмельницької гімназії №2 Базилик Ірини;

2 місце – твір «Людина і ліс» учениці 6-А класу Хмельницької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. №7 Розумної Жанни;

3 місце – за твір «Майбутнє лісу в твоїх руках» 7-А класу Хмельницької середньої ЗОШ І-ІІІ ст. №24 Янчук Дарини.

 По відділі освіти і науки Хмельницької РДА:

 1 місце – твір «Як ліс зробив мене щасливою» учениці 8-го класу Іванковецького НВК Кшевінської Тетяни;

2 місце – твір «Людина і ліс» учениці 5-го класу Пашковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Грищук Віталіни;

 3 місце – твір «Людина та ліс» учениці 8-го класу Розсошанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Виноградової Крістіни

 Переможці і призери відзначені подарунками від державного підприємства «Хмельницьке ЛМГ».

   Гарним показником для державного підприємства  «Хмельницьке лісомисливське господарство» є завершення будівництва лісової дороги протяжністю 1,6 км в урочищі Волосовецька дача Пархомівського лісництва.  Зараз активно ведеться поточний ремонт лісової дороги  в урочищі Стражевська дача Прибузького лісництва. Вона складає завершену магістраль і проходить через весь лісовий масив та має вихід на дорогу загального призначення. Також проводяться систематично ремонти лісових доріг побудованих раніше. Загальна  протяжність  відремонтованих  доріг – 5,2 км.

  Державним підприємством  «Хмельницьке лісомисливське господарство»  за  8 місяців 2017 року виконано основні показники діяльності, а саме: обсяг реалізованої продукції  склав  54,01 млн.грн., обсяг реалізації на 1-го штатного працівника – 274,40 млн. грн. Всього податків сплачено 16,02 млн. грн.. По Хмельницькому району держбюджету сплачено – 10,37 млн. грн. До сплати Єдиного соціального внеску  підприємством було перераховано – 5, 45млн. грн.

     Успішна праця колективу в першому півріччі гідно оцінена. За підсумками трудового суперництва по ХОУЛМГ. Державне підприємство «Хмельницьке лісомисливське господарство», яке очолює Ігор Бурковський, стало переможцем трудового суперництва два квартали поспіль. По результатах другого кварталу поточного року переможний прапор першості вручав Петро Пешко, який у свій перший робочий день на посаді начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства відвідав державне підприємство «Хмельницьке лісомисливське господарство», роботу оцінив позитивно.

    Проблемою сьогодення стала критично мала кількість води в криницях та водоймах, ця необхідність спонукала працівників підприємства для прийняття серйозних рішень. Спеціалістами державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» розроблено ряд  необхідних документів та отримані дозволи на закладення  розвідувально-експлуатаційні свердловини для водопостачання лісового господарства.

     Так, на сьогодні функціонують 4 свердловини, в Пархомівському лісництві  закладено 2 свердловини. Одна в кв.45 урочище «Переймська дача» поруч з конторою лісництва. Друга свердловина розташована  на території лісового кордону урочища « Волосовецька дача» Пархомівського лісництва. В Прибузькому лісництві 1 свердловина поруч з конторою лісництва, та в Хмельницькому лісництві 1 свердловина на території лісового кордону с.Давидківці. Всі вони  забезпечують водою контори лісництв, гаражі, наявне тепличне господарство, розсадник та рекреаційну зону і в перспективі наповнення пожежних ємностей в пожежонебезпечний  період.

     На підприємстві розроблена програма відродження практики минулих літ – цілодобової охорони лісу та підтримки спеціалістів підприємства, у вигляді забезпечення житлом. Ведеться цілеспрямована політика створення належних умов для проживання лісової охорони безпосередньо на довірених  працівникові територіях для охорони. Проживаючи в лісі, працівники лісової охорони цілодобово мають змогу контролювати всі події, які відбуваються в даному обході – це  вчасне виявлення осередків шкідників і хвороб, браконьєрів та самовільних рубок, що забезпечує більш швидку передачу інформації в лісгосп для  попередження і усунення негативних наслідків. На більшості лісових кордонах підприємства вже закінчені ремонти, завезені меблі та проживають працівники з своїми сім’ями. Очікують до кінця цього року завершення ремонтів в відомчих житлових будівлях декілька сімей. Так на сьогодні вже забезпечені житлом біля 15 сімей працівників підприємства.

     Адже турбота про окремо взятого працівника, його добробут є  чи не основною, тим фундаментом , на якому базується  ретельна  цілодобова робота  лісової охорони на закріплених за працівниками лісових урочищах.

     До  лав української армії  для здійснення антитерористичної організації були призвані наші працівники. Не байдуже сприймає колектив  підприємства  долю тих,  хто боронить нашу країну. Неодноразово, а вже майже постійно, працівники Державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» долучаються до підтримки наших військових в зоні АТО. Військовим допомога надається різноманітна : це і спеції, і  продукти харчування, і необхідне приладдя, матеріали та засоби. Колектив за свій кошт придбав пиломатеріали у вигляді бруса та дошки обрізної в кількості 7,5 м³  на суму біля 10 тис. грн. для допомоги військовим в  укріпленні та облаштуванні окопів та бліндажів.

    Виконавши свій обов’язок  перед країною і народом, наші АТО-вці повертаються на свої рідні підприємства. Так, до Дня Незалежності України за проявлену хоробрість, безстрашність, патріотизм та звитягу працівники підприємства вони були відзначені грамотами і подяками.

 Почесною Грамотою начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, нагороджено:

 1. Яцуня Олега Олексійовича – машиніста – кранівника навантажувача 6 розряду Прибузького лісництва;
 2. Маленького Ярослава Івановича – навальника-штабелювальника 3 розряду нижнього складу станції Богданівці;
 3. Шевчука Євгена Володимировича – лісника Прибузького лісництва;
 4. Галецького Миколи Миколайовича – лісоруба 6 розряду Пархомівського лісництва.

Подякою начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, нагороджено:

 1. Чорного Леоніда Петровича – лісоруба 3 розряду Хмельницького лісництва;
 2. Дімітрова Віктора Семеновича – лісоруба 3 розряду Пархомівського лісництва;
 3. Біленького Олександра Миколайовича – лісоруба 3 розряду Хмельницького лісництва.

    Державне підприємство пишається  лісорубом 6 розряду Пархомівського лісництва  Михайлом Павлишаком. Напередодні свята, Дня працівника лісу, а саме, 6 вересня 2017 року, відбувся XX-ий Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу, на якому Михайло мав честь представляти Хмельницьку область.

      Чимало роботи зроблено на сьогодні, та на цьому зупинятися не будемо, бо ще багато  необхідно зробити. Надаємо шану за плідну роботу працівників, які до професійного свята представлені до нагород:

 1. Почесною Грамотою Державного агентства лісових ресурсів УкраїниВойтович Віктор Анатолійович – ст. майстер Прибузького лісництва.
 2. Подякою Голови Державного агентства лісових ресурсів України

Шерепа Людмила Михайлівна – бухгалтер Михайлівського лісництва.

 1. Почесною Грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації –  Юрчак  Віталій Васильович –  лісник Михайлівського лісництва.
 2. Подякою Хмельницької обласної державної адміністрації

Міщук  Микола Миколайович – лісник Хмельницького лісництва.

 1. ГрамотоюХмельницької обласної   ради

Ковалюк Юрій Олексійович- лісник Пархомівського лісництва.

 1. Грамотою Хмельницької районної державної адміністрації :

Чумак  Ярослав  Русланович – лісник Хмельницького лісництва,

Онищак Віталій  Васильович – майстер НС ст. Богданівці,

Комунар Тетяна Миколаївна – провідний економіст апарату підприємства.

 1. Почесною Грамотою Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства

Патлатий Микола  Іванович – водій автотранспортних засобів ( на вивезенні лісу ) 2 класу Пархомівського лісництва.,

Романюк Віталій Іванович помічник лісничого Хмельницького лісництва,

Ткачук Анатолій  Валерійовичмайстер лісу Михайлівського лісництва.

 1. Подякою Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства

Лопатовський Олександр Володимирович  – водій автотранспортних засобів ( на вивезенні лісу ) 1 класу Прибузького лісництва,

Слободянюк Олександр Олексійович  – лісоруб  6 р. Пархомівського   лісництва,

Кабанов Олександр Юрійович -лісоруб  6р.  Михайлівського   лісництва,

Волошин Віталій Васильович- водій автотранспортних засобів ( на вивезенні лісу ) 1 класу Пархомівського лісництва ,

Мотревич Ігор Петровичслюсар з ремонту лісозаготівельного устаткування Михайлівського   лісництва.