ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

З роси і води вам Марія Сидорівна Дозорець.

    07 лютого відзначає 100-річчя Дозорець Марія Сидорівна, в минулому лісокультурниця Пархомівського лісництва, а в сьогоденні така професія називається – робітник на лісокультурних роботах. 

 З нагоди поважної дати з привітаннями до іменинниці завітали директор державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» Ігор Бурковський, працівники Пархомівського лісництва, а саме лісничий Людмила Шевчук, помічник лісничого Анатолій Дем′янчук, майстер на лісозаготівельних роботах Олег Петросюк. Від Хмельницької райдержадміністрації прийшли поздоровити іменинницю голова райдержадміністрації Леся Коменда та начальник управління соціального захисту  Надія Гулько. Всі щиро привітали іменинницю з Днем Народження та передали вітання і грамоту від начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка, а також вручили грамоту директора державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» з грошовими подарунками та квіти і грамоту  від райдержадміністрації .

  Народилась  Марія Сидорівна у селі Пархомівці Хмельницького району. Пройшла Велику Вітчизняну війну. Починаючи з 1946 року працювала лісокультурницею Пархомівського лісництва Летичівського лісгоспу. З 1950 року була ланковою серед працівниць. Майже 30 років пропрацювала в лісовому господарстві. Працювала в лісництві до 1973 року,  в якому  пішла на заслужений відпочинок.

    Вже і не злічити скільки величних дубів, ясенів, грабів, кленів та беріз виплекано з маленьких саджанців руками Марії Сидорівни. З її рук створювались сьогоденні діброви  Хмельниччини. Це кропітка праця, яка в лісовому господарстві є основою всієї галузі, бо передує всьому вирощування посадкового матеріалу в розсаднику та посадка лісових культур, яку виконують робітники всього лісгоспу та безцінним є догляд за висадженими культурами.  Гарний  догляд в подальшому, а це десятиліття, забезпечить гарний  ріст лісових насаджень, які за час свого зростання дарують чистоту повітря,  щедрі врожаї грибів та ягід не одному поколінню людей поряд з собою, а також затишок полям, прихисток для звірів та неймовірної краси краєвиди нашої країни. Отже, лісокультурна справа – це турбота не про дерево, а про цілий рід людський та майбутнє планети.

   Сьогодні тішиться ювілярка донькою та онуками, яких теж виплекали її невтомні руки.

     Від великої родини лісівників зичемо міцного здоров’я, земних гараздів та радості від кожного дня життя. Бажаємо миру, родинного затишку й надалі не втрачати бадьорості та ділитися своїми секретами довголіття!

Дозорець 1 Дозорець