ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

Міжнародний день лісів – лісівники ДП “Хмельницьке ЛМГ” відзначили в колі школярів

Сьогодні, в Міжнародний день лісів, працівники лісової охорони державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» завітали до школярів Пархомівської, Масівецької та Загінецької шкіл на відкриті уроки присвячені темі «Ліси та населені пункти». Ознайомили дітей з заходами Всеукраїнської акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка  бере свій старт з 21 березня 2018року і триватиме до Дня довкілля (цього року – 21 квітня).

Такі відкриті бесіди з дітьми-школярами дають міцне підґрунтя для усвідомлення значення живої природи в житті людини, зокрема лісу.

Міжнародний день лісів, був започаткований 21 березня, за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 28 листопада 2012.[1] Кожен рік в цей день проводяться  різні заходи з метою  підвищення обізнаності населення про важливість лісів.

Яку роль відіграють ліси в житті жителів мегаполісів та інших населених пунктів:

  • Ліси та дерева накопичують вуглець, що допомагає пом’якшувати наслідки зміни глобального клімату в містах та передмістях ;
  • Дерева покращують місцевий клімат, що дозволяє економити 20-25 відсотків енергії, що витрачається для обігріву;
  • Раціонально створенні посадки дерев у міських районах здатні забезпечити зниження температури повітря на 8 градусів за Цельсієм, зменшуючи таким чином потреби в кондиціюванні повітря на 30 відсотків.
  • Дерева в містах є чудовим фільтром, що видаляє з повітря шкідливі забруднюючі речовини та пил;
  • Відгороджуючи будинки від прилеглих доріг і промислових зон, дерева знижують рівень шумового забруднення;
  • Ліси в містах та передмістях та населених пунктах сприяють фільтрації і регулюванні водних ресурсів, сприяючи підвищенню якості прісної води для сотень мільйонів людей. Ліси захищають водозбірні басейни і запобігають повеням, оскільки вони накопичують воду в деревині та ґрунті.
  • Зелені масиви в містах, сприяють формуванню активного і здорового способу життя і є місцями спілкування людей.
  • Ліси в містах, населених пунктах сприяють розвитку туризму, створюючи десятки тисяч робочих місць. Туристичні об’єкти на лісистих територіях є більш привабливими .
  • Місцеве населення використовує плоди, горіхи, листя, деревину для виробництва різного роду продукції, лікарських препаратів.

Збереження лісів є ключовим фактором у питанні комфортного існування людства в майбутньому.

20180321_102152

20180321_103242 IMAG0603IMAG0004

DSC_0059