ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

Розпочато лісокультурну кампанію 2018

В Державному підприємстві «Хмельницьке лісомисливське господарство»  структурні підрозділи розпочали посадку лісу. Аби провести посадку лісу якісно та в оптимально короткий термін, у Хмельницькому лісгоспі підготувались до цього заздалегідь.

У 2018 році планується відновлення лісів на площі 25 га, з них свіжі зруби 2018 року – 12,5 га. За способом створення лісових культур:

– садінням 25 га (з них 24 га – дуб звичайний, 1 га – модрина європейська);

– шляхом природного поновлення 2 га (липа дрібнолиста, граб звичайний).

Особливу увагу упродовж останніх років підприємство приділяє сприянню природному поновленню. На цих ділянках частково  проводиться механічна обробка ґрунту, а також висаджується головна порода для даних умов місцезростання, яка формуватиме майбутнє насадження.

Доповнення лісових культур головними лісоутворюючими породами (дуб, модрина) планується на площі 40 га.

Для забезпечення потреб населення новорічними ялинками планується створення плантацій новорічних ялинок на площі 2,0 – га (6,66 тис. шт.) шляхом посадки двохрічними сіянцями  Ялини європейської в Прибузькому лісництві.

 

Мета діяльності  підприємства – це відновлення дубових насаджень. Основною лісоутворюючою породою, що зростає на території Хмельницького лісгоспу є дуб  звичайний, але вже декілька років поспіль вводиться, як головна порода, модрина європейська. Разом з головними породами використовуються  супутні породи, такі як липа дрібнолиста, горіх Зібольда та горіх маньчжурський, останні відзначаються цінною деревиною.горіх ман

    Горіх маньчжурський (Juglans mandshurica Maxim)-  це дерево висотою до 20-27 м і до метра в діаметрі. Росте горіх по річкових долинах, на схилах гір, поселяючись на родючих ґрунтах. Горіхи належать до рослин, що активно виділяють фітонциди.  Важко назвати інше дерево, у якому поєднувалося б так багато корисних властивостей. Особливо ціниться його легка, міцна і красива ясно-коричнева деревина. Вона використовується для найкращих сортів фанери і шпону, на облицювання панелей, виготовлення меблів і деталей музичних інструментів. З коренів горіха роблять художні скриньки і приклади для дорогих мисливських рушниць – мрія мисливця!

ЗібольдаГоріх Зібольда ( Júglans sieboldiana). Дерево до 20—22,5 м заввишки і 1 м в діаметрі. Довговічність 200—300 років.   Деревина має коричнювато-червоне ядро і сіруватого кольору заболонь. Відзначається високими технічними якостями, цінується в меблевій промисловості, йде на виготовлення лож для рушниць і на різні столярні вироби. Культура горіха Зібольда абсолютно зимостійка.