ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

Охорона лісу – це наш обов”язок

viber image (1)

Вже не перший рік рейдові бригади ДП«Хмельницьке ЛМГ» патрулюють ліси не тільки Хмельницького району, а й інших межуючи з ним. Завдяки чітко і правильно організованій роботі, є високі як кількісні, так і якісні показники.

Ідея створення рейдових бригад виникла ще на весні 2016 року. З жовтня місяця 2017 року ми прийняли рішення створити відділ з охорони та захисту лісу в якому працюють шість інженерів з охорони та захисту лісу, а очолює його начальник відділу охорони та захисту лісу Ковпак Іван Васильович. Щоб ліс був під наглядом цілодобово, вирішили створити рейдові бригади. Мета їх діяльності – охорона лісу від самовільних порубок, браконьєрства, інших лісо порушень та розкрадання готової лісопродукції, - ділиться досвідом директор Хмельницького лісомисливського господарства Ігор Володимирович Бурковський.

По лісництвах створені рейдові бригади з числа працівників державної лісової охорони та громадських інспекторів в кількості 35 чоловік . І вже до кінця 2017 року робота рейдових бригад лісгоспу цілком підтвердила свою ефективність, адже лісопорушення зменшились в рази.

Зараз налічуємо 17 рейдових бригад. Вони працюють як в денний так і в нічний час. Лише за 3 місяці цього року рейдовими бригадами, що здійснюють охорону та захист лісів, зроблено 452 патрульних виїзди, під час яких на порушників лісового законодавства складено 2 адміністративних протоколи за фактом незаконного полювання, та відкрито 2 кримінальні провадження по факту самовільної рубки лісу.

Шеврон Держлісохорона