ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки

Сектор з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації інформує! З настанням пожежонебезпечного періоду збільшується кількість пожеж на відкритих територіях.
За статистикою, саме людська діяльність є основною причиною виникнення пожеж у природних екосистемах.
Причинами, що призводять до цих пожеж, з року в рік є: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, очерету, інших ділянок з природною рослинністю, а також необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку та проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.
Це, у свою чергу, стає причиною розповсюдження полум’я на лісові насадження, житлові будинки та господарські будівлі людей. Внаслідок цього завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. У лісах гинуть тварини, для яких це середовище є домівкою.
Шановні мешканці Хмельницького району! Не провокуйте пожежі в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значних збитків державі та навколишньому середовищу. Може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтеся правил пожежної безпеки. В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101».

Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.
Слід бути особливо обережними з вогнем:
-очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
-не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;
-не залишати вогнище без нагляду;
-не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено.

Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.

 

Джерело:  Хмельницька РДА

вогонь