ДП Хмельницьке лісомисливське господарство

Є чим пишатись колективу ДП “Хмельницьке ЛМГ”

Є чим пишатися колективу державного підприємства  «Хмельницьке лісомисливське господарство». До свого  щорічного професійного свята Дня працівника лісу   колектив підприємства, який налічує  217 працівників  підійшов з цілим рядом вагомих здобутків та виробничих досягнень.

За звітний період створено лісові культури на площі 23,3 га.  Як головні лісотвірні породи  використовували дуб звичайний ( 97,0 %) та модрину європейську (3,0%). Так, лісові культури за участю дуба звичайного створено методом садіння на площі 22,6 га  Модрину європейську  посадили на площі 0,7 га.

У процесі вирощування лісових культур часто виникає потреба в їх доповненні – висаджуванні садивного матеріалу на місце рослин, що загинули. Так, у весняний період проведено доповнення лісових культур на площі  67,8 га. Також для потреб населення було створено плантації новорічних ялинок площею 1,2 га.

У розсадниках підприємства у весняний період   проведено посів насіння на площі 0,654 га ( з них: дуб звичайний – 0,474 га, дуб північний – 0,123 га). Догляди за лісовими культурами проведено на площі  278,0 га, з них ручним інструментом – 73,8 га, культиватором – 47,2 га, кущорізом – 157,0 га.

У рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» було створено  1,6 га лісових культур. Висаджено такі породи дерев як, дуб черещатий та модрина європейська.

         Ця акція стала гарною традицією весняного спілкування лісівників з громадськістю. Люди отримують додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до приємного процесу – садіння дерев.

Постійно працюємо над поліпшенням лісової інфраструктури – не лише облаштовують рекреаційні пункти, а й щороку відновлюють та ремонтують лісові дороги.

Протягом цього року заплановано здійснити ремонт  6.0    кілометрів лісових доріг з ґрунтовим покриттям та  1.73 кілометра з твердим покриттям. Наразі вже виконано всі заплановані заходи.

Державним підприємством  «Хмельницьке лісомисливське господарство»  за  8 місяців 2018 року виконано основні показники діяльності, а саме: обсяг реалізованої продукції  склав  66,00  млн.грн., обсяг реалізації на 1-го штатного працівника – 335,00 тис. грн. Всього податків сплачено 19.774 млн. грн. до держбюджету 13,191 млн. грн.. По Хмельницькому району держбюджету сплачено – 11,704 млн. грн.., до місцевого бюджету 5,353 млн. грн..До сплати Єдиного соціального внеску  підприємством було перераховано – 6,98 млн. грн.

Проблемою сьогодення стала значна зміна кліматичних умов, яка призвела до       зниження життєздатності лісів, їх стійкості до шкідників та хвороб, збільшення інтенсивності всихання лісів, спалахів масового розмноження шкідників.

Великою проблемою для лісового господарства в Україні нині є зменшення річної суми опадів майже у 2,5 рази, що спричинило падіння рівня ґрунтових вод. Водойми у лісі починають пересихати, що негативно позначається на розмноженні і нормальному існуванні лісової фауни. Поряд з цим сума середньорічних плюсових температур в регіоні сьогодні близька до Херсонської області. Через це деякі лісові породи страждають через нестачу вологи у ґрунті (граб звичайний, ясен звичайний, береза повисла).

В останні роки по всій Україні відмічено всихання ясена . Гриб, який викликає всихання ясена, Hymenoscyphus fraxineus, потрапив, у 1992 році з Азії до Польщі і швидко розлетівся по всій Європі, буквально вщент знищуючи ясеневі насадження. Це захворювання викликає некроз і швидку загибель ясена незалежно від віку та кліматичних умов. Переноситься ця інфекція з черешками листя, що опадає, тому фактично знищити  джерело інфекції

неможливо. Основні ознаки цієї хвороби – всихання листя, пагонів, гілок і потім всієї крони дерева, поява некрозних плям на пагонах, гілках і стовбурі, повне або частково відмирання крони. Протягом останніх років фахівці

ДСЛП «Львівлісозахист» вивчають причини масового всихання  ясену в Україні. На 2018 рік безперервним лісовпорядкуванням заплановано проведення санітарно-вибіркових рубань у ясеневих насадженнях на площі 214 га.

Ліс – не лише деревина. На підприємстві відроджується практика минулих літ – заготівля недеревних ресурсів та побічне користування лісом.   На сьогодні  зібрано 32 тони технічних яблук, по переду триває збір зимових сортів яблук. З пасіки на підприємстві викачано 250 кг меду.

Триває заготівля  віників банних та мітел господарських.

Вирощуються новорічні ялинки для реалізації – на площі 28,6 га в кількості 63,5 тис.шт..

Для реалізації заготовленої продукції на підприємстві  зареєстрована та діє Торгова марка «Лісова галявина» (відповідно до ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»).

Гордістю підприємства є Михайло Павлишак. Цьогоріч честь представляти  Хмельниччину  на 21-му Всеукраїнському конкурсі-змаганні вальників лісу

виборов на обласних змаганнях наш працівник –  лісоруб 6 розряду Пархомівського лісництва Михайло Павлишак. Серед найкращих вальніків лісу України Михайло показав 9-тий результат.

Чимало роботи зроблено на сьогодні, та на цьому зупинятися не будемо, бо ще багато  необхідно зробити. Надаємо шану за плідну роботу працівників, які до професійного свята будуть нагороджені :

нагрудним знаком «За бездоганну службу в державній лісовій охороні»

-Бурковський Ігор Володимирович

-Войтович Віктор Анатолійович

-Романюк Віталій Іванович

 нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства України»

 -Луцьков Юрій Миколайович

     Почесною Грамотою Державного агентства лісових ресурсів України:

       -Гришак Сергій Олександрович

 Оголошена Подяка Голови Державного агентства лісових ресурсів України:

-Онищаку Віталію Васильовичу

Грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації з врученням цінного подарунку :

              -Ксенжук Анатолій Дмитрович

 Подякою Хмельницької обласної державної адміністрації з врученням цінного подарунку:

-Гриник Олександр  Михайлович

Подякою Хмельницької обласної ради :

 -Ямпольський Олександр Дмитрович

Грамотою Хмельницької міської ради :

 -Омельчишин Олександр Олексійович

-Коваль Сергій Степанович

Почесною грамотою Хмельницької районної державної адміністрації та Хмельницької районної ради:

-Джерелюк Василь Мифодійович

-Тютюнник Сергій Миколайович

-Яцунь Віктор Олексійович

 Почесною грамотою начальника обласного управління лісового та мисливського господарства і обласної організації профспілки працівників лісового господарства:

-Баслик Микола Володимирович

-Ковалюк Юрій Олексійович

-Паламар Василь Дмитрович

 Оголошена  Подяка начальника обласного управління лісового та мисливського господарства:

 -Доценку Олександру Віталійовичу

-Костику Олегу Олеговичу

-Павлишаку Михайлу Васильовичу

-Фурману Максиму Андрійовичу

-Чернявському Максиму Сергійовичу

DSC08484